2032/319
To masker af udskåret patineret træ med rester af hvidt pigment. Lega stil. H. 42. (2)
Proveniens: Peter Lassens, 1930–2019, samling.
Erhvervet hos Galleri Darrell i Pilestræde.
Brugsspor. Mindre revner i træet. Enkelte afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud