Otto Christian Trolle (f. København 1736, d. sst. 1798)
Opstilling med bøger, brev og fjerpen på et bord. Sign. Christian Trolle. Senere betegnet “8”. Olie på lærred. 63×79.
Krakeleringer og afskalninger. Retoucheringer. Behov for rensning. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier og møbler, 19. november 2018