1946/112
Alexander Mortimer (f. 1850, d. ?)
Klippekyst med svævende måger og sejlskibe i baggrunden. Sign. Alex Mortimer, 97. Olie på lærred. 76×51.
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag