1946/​112

Alexander Mortimer (f. 1850, d. ?)

Klippekyst med svævende måger og sejlskibe i baggrunden. Sign. Alex Mortimer, 97. Olie på lærred. 76×51.

Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag