2024/862
Ubekendt kunstner, 20. årh.
Skulptur af massivt palisander i form af stående kvinde. Usigneret. H. 34,5.
Brugsspor. Revner i træet ved fødder.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag