2024/221
Kinesisk skål af porcelæn med gennembrudte sider, dekoreret i blå med blomster og rosetter. 18.-19. årh. L. 32.
Restaureret, har været knækket i to dele. Enkelte kanthak.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag