2004/​991

Dansk møbeldesign

Sæt på fire stole med stel af palisander, sæder betrukket med rødt patineret skind. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Sæder med mindre pletter, heraf to med krakeleringer.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.900 DKK

(Autobud) 1.900 DKK
1.850 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.500 DKK