2004/991
Dansk møbeldesign
Sæt på fire stole med stel af palisander, sæder betrukket med rødt patineret skind. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Sæder med mindre pletter, heraf to med krakeleringer.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag