2009/​138

Fransk skål af sølv med to hanke. Mester Bouasse Jeune & Cie. Rokokoform. Vægt ca. 687 gr. 20. årh.s begyndelse. H. 7. Diam. 21.

Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag