2009/138
Fransk skål af sølv med to hanke. Mester Bouasse Jeune & Cie. Rokokoform. Vægt ca. 687 gr. 20. årh.s begyndelse. H. 7. Diam. 21.
Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag