Foto endnu ikke klar
1915/​6515

Roger Ballen (f. New York 1950)

“Funeral Rightes, 2004”. Ed. 3/6. Betitlet, dateret og nummereret og signeret Roger Ballen verso. Sølvgelatine print. Indrammet. Bladstørrelse 80×80 cm (billedstørrelse 64×64 cm).

Proveniens: Købt af nuværende ejer i 2006 på Hamburg Kennedy Photography Gallery, Washington DC.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk

Fotografier, 9. april 2019

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag