2117/776
Peter Bonde (f. København 1958)
“Milano”. Sign. på bagsiden Peter Bonde, 1985. Olie og mixed media på lærred. 100×80. Uindrammet.
Proveniens: Poul Jensens samling, Aarhus.
Blændrammen har slået sig.
Moderne kunst og design, 27. april 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud