2108/​573

Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)

Maskekomposition. Sign. EJ '86, særtryk. Litografi i farver. Lysmål 49×33.

Original stand. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

1.700 kr.

16 bud

1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.500 kr.
1.450 kr.
1.400 kr.
1.350 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.
1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.