2125/7032
Et par tvillingefigurer, Ere Ibeji, udskåret patineret træ. Yoruba, Nigeria. H. 25 og 26,5. (2)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag