2125/​7032

Et par tvillingefigurer, Ere Ibeji, udskåret patineret træ. Yoruba, Nigeria. H. 25 og 26,5. (2)

Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.

Tribal art, 27. juni 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag