1926/​845

Dansk møbeldesign

Et par skamler af eg, betrukket i sæder med sort uld. 1960–70'erne. H. 47,5. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.

Moderne kunst og design, 25. juni 2019

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag