1926/845
Dansk møbeldesign
Et par skamler af eg, betrukket i sæder med sort uld. 1960–70'erne. H. 47,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds og pletter.
Moderne kunst og design, 25. juni 2019
Vurdering
Hammerslag