1847/​2032

Omega

Herrearmbåndsur med kappe af guld. Automatisk bumper værk. Lys “honeycomb” skive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med lænke af 14 kt. guld. Vægt ca. 72 g. Urets diam. 34 mm. 1950erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Guldkappe delvist gennemslidt. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 21. november 2018

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag