2118/618
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel. Fra “Grafik og lyrik”, 1944. Sign. i trykket AJ samt med blyant Asger J, ed. 450. Litografi. Lysmål 23×16.
Litteratur: Van de Loo nr. 73.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud