2446/68
Fransk lysekrone af delvist patineret og forgyldt bronze med otte svungne lysarme, rigt støbt med bladværk og agern. 19. årh. H. 73. Diam. 79.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Hver anden drypskål mangler.
Vurdering