2049/​181

Dansk maler, 20. årh.s begyndelse

En akademitegning af en buste. Sign. A. Olsen 1914. Sortkridt på papir monteret på papir. Bladstørrelse 46,5×36.

Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK