2049/181
Dansk maler, 20. årh.s begyndelse
En akademitegning af en buste. Sign. A. Olsen 1914. Sortkridt på papir monteret på papir. Bladstørrelse 46,5×36.
Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag