2150/794
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
Kvinde med barn. Udført hos Kähler, sign. HAK samt stemplet Danmark. Terracotta. H. 35.
Kraftigt restaureret.
Moderne kunst og design, 14. december 2021
Vurdering
Hammerslag
35 bud