Nils Ingvar Nilsson (f. Lund 1925, d. Malmö 2007)
“Hoved”. Sign. Nils I Nilsson samt med utydelig dedikation. Olie på lærred. På bagsiden udstillingslabel fra Kalmar Konstmuseum. Samt label med titel “Huvud”. Lysmål 41×40. Rammemål 43×42.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
13 bud