2102/201
Oval bakke af rødmalet metal, dekoreret indvendigt med guldbånd, metalbeslag under hank i form af skægget faun, med påsatte lodrette hanke. 19. årh. L. 60 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker, mindre emaljeafslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag