2138/19
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
Parti fra Kastelskirken, Kastellet. Sign. Johan Rohde. Olie på lærred. 75×100. Uindrammet.
Retoucheringer. En lille flænge. Krakeleringer. To minimale reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud