2425/59
Et par store svenske vitrineskabe af bemalet træ, hver overdel med to sprossede glasdøre, bag hvilke hylder og underdel med to døre med rillede paneler. Gustaviansk form, 19. årh. med senere tilføjelser. H. 245. B. 139. D. 51. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. juni 2024
Vurdering
Hammerslag