2425/​59

Et par store svenske vitrineskabe af bemalet træ, hver overdel med to sprossede glasdøre, bag hvilke hylder og underdel med to døre med rillede paneler. Gustaviansk form, 19. årh. med senere tilføjelser. H. 245. B. 139. D. 51. (2)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.

Vur­dering

70.000 DKK

Hammerslag

36.000 DKK

36.000 DKK