2250/606
Sæt på seks stager af messing. Stemplet og udført hos Torben Ørskov & Co, Denmark. H. 22,2. (6)
Almindelig patina, herunder ridser, mærker, pletter. Patinering noget uens. En lysestage umærket, to med krakeleret metal indvendigt i bund. Rester fra stearin.
Moderne kunst og design, 13. december 2022
Vurdering
Hammerslag
12 bud