2008/310
Asiet af sterlingsølv i form af snabelsko, prydet med emalje. Vægt ca. 32 gr. 20. årh.s slutning. H. 2. L. 14.
Enkelte mindre afslag på emalje. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud