917/226
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
Uden titel, 1957. Sign. C.K. Appel. Olie på lærred. 80×150.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg. Proveniens: Dansk privatsamling.
CoBrA, 5. december 2023
Vurdering
Hammerslag