2436/​369

En samling hollandske fliser af fajance, dekoreret i mangan med dyr, religiøse motiver, blomstervaser, geometriske mønstre m.m. Samt 2 firpas. 18.-20. årh. (46 +2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere fliser med større og mindre afslag samt reparationer.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?