2436/369
En samling hollandske fliser af fajance, dekoreret i mangan med dyr, religiøse motiver, blomstervaser, geometriske mønstre m.m. Samt 2 firpas. 18.-20. årh. (46 +2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere fliser med større og mindre afslag samt reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag