2124/1004
Holger Jensen (f. Aalborg 1918, d. 2004, Arkitekt)
“Lundehuspendel”. Tre pendler med skærme af hvid akryl. Udført hos Louis Poulsen. H. 30. Diam. 28. (3)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|