1950/​402

To vævetrisser af udskåret og bemalet træ. Vestafrika. 20. årh. L. 13–13,5. (2)

Proveniens: Dansk / Schweizisk privatsamling. Erhvervet under ophold i Vestafrika i perioden 1962–68.

Brugsspor.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag