1950/402
To vævetrisser af udskåret og bemalet træ. Vestafrika. 20. årh. L. 13–13,5. (2)
Proveniens: Dansk / Schweizisk privatsamling. Erhvervet under ophold i Vestafrika i perioden 1962–68.
Brugsspor.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag