1413/1165
Ametyst- og topasarmbånd af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med prydet med talrige facetslebne ovale 17 ct. ametyster og talrige facetslebne hvide zirconia. L. ca. 16 cm. B. ca. 7 mm. Ca. 2013.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 26. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
10 bud