2008/54
Seks italienske militærfigurer af koldbemalet sølv. 20. årh. Vægt ca. 1904 gr. H. 13,5–14,3. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger. To mangler våben. Mindre skævheder. Delvist graverede.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag