1813/21
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
“Arco Naturale”. Parti fra Napoli, Italien. Sign. P. M. 1893. Olie på lærred. 27×30.
Mindre krakeleringer. Revne (ca. 1 cm).
Ældre malerier og møbler, 26. marts 2018
Vurdering
Hammerslag