1908/706
Adam Fischer (f. Frederiksberg 1888, d. Ordrup 1968)
Kretapige. Sign. AF, utydelig dateret. Figur af lertøj. H. inkl. sokkel 17 cm.
Patineret. Sokkel med revne.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
24 bud