872/1262
Ingrid Dessau (f. Svalöv 1923, d. 2000, tidl. Ingrid Peterson)
Dobbeltvævet vendetæppe med ternet mønster i blå nuancer. Udført anden halvdel af 20. årh. Sign. ID. L. 236. B. 160.
Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017
Vurdering
Hammerslag