872/​1262

Ingrid Dessau (f. Svalöv 1923, d. 2000, tidl. Ingrid Peterson)

Dobbeltvævet vendetæppe med ternet mønster i blå nuancer. Udført anden halvdel af 20. årh. Sign. ID. L. 236. B. 160.

Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK