2203/507
Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)
Sovende hund, ca. 1919. Usign. Olie på lærred. 48×50.
Original stand. Små afskalninger og alderstegn langs kanterne. Søm/nålehuller i øverste venstre hjørne.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
50 bud