2048/60
Et par sporer af sølv, nålepunslede med navnetræk og initaler. Mester Laust Andersen, Vestslesvig. 19. årh.s første halvdel. Vægt ca. 122 gr. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag