2124/192
Niels Skovgaard (f. København 1858, d. Lyngby 1938)
Sommerdag i Esrum. Sign. monogram Esrom 1935. Olie på lærred monteret på træ. 23×27.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1212, 2012 nr. 1052.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud