Foto endnu ikke klar
880/637
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
Bognemark, Bornholm 1946. Sign. O.H. Olie på lærred. 90×146
Moderne malerier og skulpturer, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag