1450/1334
Rubin- og smaragdhalskæde af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige facetslebne rubiner, safirer, smaragder og zirkoner. L. ca. 40 cm. Ca. 2013.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 10. december 2014
Vurdering
Hammerslag