2124/​324

To figurer af udskåret og patineret træ, dekoreret med geometriske skæringer og bånd af messing. Kota stil m.m. H. 71–100. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag. Revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK