2115/​60

Kurz Gottlieb

Et par tyske kandelabre af sølv, hver med tre svungne samt en lige lysarm. 20. årh. Vægt ca. 1400 g. H. 30,5. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. En lystyl sidder løst. En base lidt skæv.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

13 bud

6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK