2115/​60

Kurz Gottlieb

Et par tyske kandelabre af sølv, hver med tre svungne samt en lige lysarm. 20. årh. Vægt ca. 1400 g. H. 30,5. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. En lystyl sidder løst. En base lidt skæv.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

5.000–6.000 kr.

Hammerslag

6.000 kr.

13 bud

6.000 kr.
5.500 kr.
(Autobud) 5.000 kr.
4.800 kr.
4.400 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.600 kr.
(Autobud) 3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.