2131/​224

P. S. Krøyer (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909)

Kunstnerens selvportræt. Tryksign. S. K. Jan 99. Radering monteret på to lag kraftigt papir. Bladstørrelse 20×16.

Beskåret. Misfarvninger. Overfladisk papirtab i hjørner. Repareret revne i venstre kant. Papiret er gulnet.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag