2131/224
P. S. Krøyer (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909)
Kunstnerens selvportræt. Tryksign. S. K. Jan 99. Radering monteret på to lag kraftigt papir. Bladstørrelse 20×16.
Beskåret. Misfarvninger. Overfladisk papirtab i hjørner. Repareret revne i venstre kant. Papiret er gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag