2115/259
Tysk kaminur af porcelæn dekoreret i farver og guld, skive af hvid emalje med romertal. 20. årh.s begyndelse. H. 33. B. 24. D. 11.
Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag