2025/8520
Russisk kageskål af satineret sølv, graveret med blomster og bladværk, monteret med hank, på fire kugleben. Mestermærke CBK eller GBK, guardein Ivan Sergeievich Lebedkin 1896–1908, lødighed 84. Vægt c. 476 g. H. 6/24. B. 23,5. L. 31.
Minimal aldersslitage, bl.a. minimale ridser samt mærker fra montering af kugleben.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud