2148/350
Russisk Gudsmoderikon “Smolenskaya” ikon med rigt punslet og drevet forsølvet messing oklad. 20. årh. 31,5×25.
Faux/falsk stemplet/utydeligt stemplet. Gennemslidt forsølvning.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag