2447/​35

Dansk Louis XVI konsol af forgyldt træ, senere plade af sten. 18. årh.s slutning. H. 77. B. 75. D. 52.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Stenpladen og kant omkring den er senere.

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

853141 7.500 DKK
164145 7.000 DKK