2119/94
Elsa Nøbbe (f. Flensborg 1892, d. Fanø 1968)
Almue interiør fra en stue på Fanø. Sign. EN 1925. Olie på plade. 42×33.
Krakeleringer og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
33 bud