2124/​138

Japansk vase af patineret bronze, kugleformet korpus på høj, slank fod, slank hals med to kantede hanke. Sign. Seiya. Meiji 1868–1912. H. 31.

Åben samling ved bund. Enkelte ridser og mærker. Boret hul på fodstykke.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag